Sıkça Sorulan Sorular

Kolay Giriş Nedir?

Kolay Giriş web sitelerine ya da aplikasyonlara kolayca giriş yapmak için kullanılan hızlı bir yöntemdir. Kullanıcıların Kolay Giriş butonuna tıklayıp cep telefonu numaralarını yazmaları, ardından cep telefonlarında çıkan ekranı onaylamaları ya da cep telefonlarına gelen tek kullanımlık şifreyi girmeleri yeterlidir.

Kolay Girişi Kimler Kullanabilir?

Kolay Giriş GSMA’nın Mobile Connect servisiyle uyumlu uluslararası bir çözüm olduğu için Türkiye’deki tüm operatörlerin ve roaming anlaşması bulunan yurt dışındaki operatörlerin kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Kolay Giriş Hangi Telefonlar ile Çalışır?

Kullanıcılar Kolay Girişi yalnızca akıllı telefonlarda değil, sms altyapısını destekleyen tüm telefonlarda kullanabilirler.

Sim Kart Değişikliği veya Numara Değişikliği Durumunda Ne Olur?

Servis sim kart veya numara değişikliğinden etkilenmez. Kullanıcılar hangi GSM numarasını kullanıyor ise o numara ile kullanabilir. Çünkü bu numaranın kullanıldığı cep telefonuna onay ekranı ya da tek kullanımlık şifre gönderilecektir.

Kullanıcıların hangi bilgileri paylaşılmaktadır?

Kolay Giriş, kullanıcılardan bilgileri için, servis sağlayıcılarla paylaşmadan önce onay ister. Onay işleminden sonra aşağıdaki parametreler abonelerin onayına göre Servis Sağlayıcı ile paylaşılır.

  • GSM numarası
  • Ad Soyad

Türk Telekom Abonelerinin grup şirketlerinin servislerine de otomatik giriş yapabilmeleri için TC kimlik numaraları, yalnızca kullanmak istedikleri servis ile paylaşılmaktadır.

Yukarıdaki bilgiler dışında; servis sağlayıcıların ihtiyaçları doğrultusunda cinsiyet, doğum tarihi, yaş aralığı, adres ve servis sağlayıcı için Elektronik Ticaret Kanunu izni de son kullanıcıların paylaşım onayına sunulabilir.

Aboneler, bilgi onaylarını Türk Telekom Çağrı Merkezi ile iletişim kurarak yönetebilirler.

Kolay Giriş servisi ücretli midir?

Son kullanıcılar ve yalnızca giriş amacıyla servislerine entegre etmek isteyen servis sağlayıcılar için ücretsizdir.